| gabytzuk_3613 a întrebat:

Am si o intrebare, cum se poate obtine o sponsorizare? am nevoie de 3000 de euro pentru u curs de modelling in italia si asta pana in luna iunie sad. de unde as putea sa fac rost de acesti bani sau ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| simona_6231 a răspuns:

3000 de euro pentru un curs de modelling? cred ca glumesti... O agentie serioasa nu iti cere banii pentru a te promova din contra la inceput ei iti platesc drumurile si book-ul, iar apoi cand incepi sa ai job-uri isi ia comisionu plus ce au investit in tine.Mai ales ca in Italia sunt agentii super bune si de elita, si nu ti-ar cere banii pe cursuriwinking

| simona_6231 a răspuns:

Daca tu zicithinking si eu sunt la o agentie aici in Romania care este agentia mama.La inceput ei mi-au platit tot, si cand a fost sa plec in milano agentia din milano mia platit biletu de avion, tot. app la ce agentie vrei sa te duci in milanohappy?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@simona -O agentie serioasa nu promoveaza pe oricine. Vine o fata cu mare pasiune si gata o urcam pe podium. Intai vedem talentul, o urmarim cateva luni de zile, iar apoi daca avem putin timp i se prezinta un contract. Este scoala de modelling, scoate umplutura. Doar nu vrei sa fie tara plina numai cu manechine de nota 10.
Nu stiu daca investeste cineva bani in imaginea ta. Parintii daca au posibilitati sunt singurii care iti pot oferi.
Dar daca accepti un sfat, pastreazati banii! Poti face atatea lucruri cu ei, nu sa le arunci pe o diploma. Din moment ce ti-au cerut bani, nu prea ai sanse in modellingtongue

| roxyrocks a răspuns:

laughingo sa ajungi tu ca naomi campbell? linda evanghelista?laughinglasa mai bine apari la acces direct cu un scandal si dupa ajungi ca monica columbeanu(scuzati cacofonia)rolling on the floorrolling on the floorsi app toate agentiile iti dau diploma de sfarsit de curs, chiar si cele din taratonguesi nu cred ca o sa investeasca candva atat de mult in cineva atat de necunoscutlaughing

| gabytzuk_3613 explică:

Ba da. 3000d euro pentru o agentie de modelling din milano. eu stiu ce zic ca am fost acolo, si este agentia unde a promovat-o pe Naomi Campbell si Linda Evanghelista, Cindy Crowfold... cursul e pentru un curs care al sf iti face book-ul si iti da diploma la sf d curs.