| Ge0rgika a întrebat:

Am inceput sa folosesc ulei de ricin pentru par, dar nu stiu de cate ori sa-l folosesc pe saptaman. Am auzit ca daca il folosesti prea des iti distruge parul. Cum ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

O data la 2 saptamani

| heiii a răspuns:

Nu iti poate distruge parul.dar gandeste te ca daca te ai da cu el un fiecare zi.s ar obisnui foarte repede scalpul...la fel cum se obisnuieste la un moment dat si cu samponul.ideal ar fi sa il folosesti de 2 ori pe saptamana.

| catalinutzu95 a răspuns:

Salut! uleiul de ricin se foloseste 1-2 pe saptamnabig grin funda.

| pinkbubbles a răspuns:

Eu prima luna l-am folosit de 2 ori pe saptamana, apoi o data pe saptamana iar acum ma dau de 2 ori pe luna...la mine a functionat.s-au vazut rezultate
winking

| adyanadyana a răspuns:

O data pe saptamana, dar am auzit ca decoloreaza parul..si nu l-am mai folosit