| Marily1997 a întrebat:

Ce imi trebuie ca sa ajung model la casa de moda Victoria's Secret, da stiu ca trebuie sa fii super sexy si sa lucrezi mult, dar credeti ca e vreo posibilitate sa ajung model acolo?

Ps:Nu sunt grasa chiar deloc big grin

Răspuns Câştigător
| bluestrawberries a răspuns:

Nu trebuie sa fi doar slaba si atat. Trebuie sa ai corpul bine tonifiat, fara pic de celulita, nu mai vorbesc de vergeturi sau alte "defecte". Trebuie sa ai trasaturi frumoase, sa te descurci cu tocuri ca si cum ai merge in picioarele goale. Nu cred ca poti sa ajungi acolo pur si simplu. Chiar daca primesc si fete fara prea multa experienta ai totusi nevoie de ceva care sa te recomande. Trebuie sa fi carismatica, sa lasi totul in urma cand e vorba de pozat sau prezentare, nu intereseaza pe nimeni problemele tale, esti platita sa muncesti nu sa te plangi. Daca vrei poti incerca, dar trebuie multa munca. Bafta! Era multmai bine daca puneai si o poza sa vedem cum arati.happy

7 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Cati 12 ani ai de pui asemeanea intrebari... Cum sa stim daca ai vreo sansa in modeling cand tu nu arati o poza clara sa te vada lumea...
Eu zic ca nu ai nici o sansa.

| Marily1997 explică (pentru antimulte):

Pot sa am si 20 de ani si pot pune am asa intrebari,nu depinde de ani dreaga!, si oricum n-am nici o poza cu mine in calculator ca sa va arat eu voua cum sunt, traba ta crezi ce vrei, si oricum mai vedem noi, in tara nu am asa posibilitati ca nu prea multe chinezoaice au ajuns acolo.

| antimulte a răspuns (pentru Marily1997):

Aham, se vede... dupa halul in care nu stii sa scrii, e bine, ai o calitate de model;-) dreaga :-))

| Marily1997 explică (pentru antimulte):

Eu stiu sa scriu, apropo invat in china, nu imi trebuie romana big grin, tu nici macar nai habar de limba chineza, du-te si iti cata de treaba lasa nu ii mai bate pe oameni la cap desteptule[desteaptao]! Oameni fara minte ca tine nau ce cauta aici!

| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns (pentru Marily1997):

N-ai n-au
am inteles ca stii chineza si bravo nu este o limba usoara ( atata timp cat nu minti happy )

| Marily1997 explică (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

Nu mint, traiesc de mult acolo, cam de la 11 ani.

| Bianca765 a răspuns:

Eu sunt model al VS.Trebuie ca prima oara sa fi Elite Model adica la acea firma iar mai apoi ei fac castinguri anual. Daca ai noroc si arati bine, reusesti.Asa cum am facut si eu.Pentru mai multe intrebari trimite-mi mesaj