| doolsik09 a întrebat:

Daca la evaluarea national nu am scrissi masura adica cum ar veni am scris la sub.3 exercitiul 2 punctul a am scris 35 si nu am scris 35 de cm atunci imi scade din punctaj?

8 răspunsuri:
| andrei_1493 a răspuns:

Da

| andrei_1493 a răspuns:

Sau depinde de enunt daca este ``ce masura are?`` te depuncteaza daca este ``cati cm?`` nu ....asa cred :d

| doolsik09 explică (pentru andrei_1493):

Spune calculati lungimea segmentului (DB ) in sa in enuntul problemei precizeaza ca toate lungimile sunt in m(o placa de gresie cu lungimea de 28 de cm si latimea de 21 cm)

| andrei_1493 a răspuns (pentru doolsik09):

Atunci o sa te depuncteze... la teza la mine se depuncteaza cu jumatate din punctaj

| doolsik09 explică (pentru andrei_1493):

In cm scuze nu in m laughing

| andrei_1493 a răspuns (pentru doolsik09):

Cred ca nu o sa iti scada, atunci...

| eXtreme078 a răspuns:

Este posibil.Eu cred ca da, dar nu foarte mult.

| eXtreme078 a răspuns:

Da.Cred ca iti va scadea.Dar nu mut.