| anonim_4396 a întrebat:

Mă poate ajuta cineva cu câteva informatii legate de facultatea de asistenta managerială si secretariat, facultatea de litere, universitatea din Bucuresti? Se merita sa mergi la o astfel de facultate si daca te ajuta pe viitor?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De prima nu am auzit, dar pare cam de nisa din moment ce asistenta manageriala si secretariat inseamna cam acelasi lucru.
Scoate call centeri cu diploma sau ce poate face?
Aia de litere in schimb e de nimic.O faci daca nu ai alternativa si vrei neaparat o facultate sau sa mai stai pe acasa 3 ani. Ca orice alta facultate la dosar.
Daca vrei sa te faci profesor, unul bun, merita si e de viitor daca te pasioneaza.

Un sfat ar fi sa alegi o facultate cu examen de admitere si multi candidati.
Cu cat o facultate e mai grea, cu atat e mai cautata si mediul in care vei sta va fi mai placut si mai interesant.Sau cel putin nu te deranjeaza nimeni.

| elys09 a răspuns (pentru anonim_4396):

Facultatea de Asistenta managerială si secretariat este la facultatea de litere, nu era vorba de doua facultati diferite, acela este domeniul de licența.

| anonim_4396 explică (pentru elys09):

Ai scris de două ori "facultate".
Facultate în facultate nu există.
Ești numai bună de litere laughing.

Aceeași părere: facultate de nimic.