| alexandramara a întrebat:

Ce parere aveti de meseriile de profesor si chimist, spuneti-mi avantajele si dezavantajele acestora precum si studiile universitare si ce presupun acestea.

Răspuns Câştigător
| Perseverance a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca acei oameni in varsta fac asta pentru ca nu au altceva de facut;? Ai dreptate, nu oricine poate sa predea, de aceea majoritatea elevilor din tara noastra nu invata mai nimic, profesorii nu stiu sa le induca starea de invatare.Zic cv de genu,, ganditi logic'' si acasa iti da de tocit 4 pagini.

6 răspunsuri:
| raresandrey a răspuns:

Ce spui tu, nu sunt meserii, ci pasiune si dedicatie(pentru.a fi profesor), curiozitate si stiință(pentru a fi chimist).LOL

| Perseverance a răspuns (pentru raresandrey):

Esti pe dinafara rau.

| raresandrey a răspuns (pentru Perseverance):

N-as crede, mai documenteaza-te.

| Perseverance a răspuns (pentru raresandrey):

Adica tu imi spui mie ca toti oamenii din lumea asta de fapt nu au o meserie si o pasiune.Mda, vezi ca nu te exprimi corect.Fiecare om are o meserie in cadrul statului fie ea de profesor, zidar, politist..etc astea nu sunt pasiuni, bine poate pentru unii, dar in majoritatea cazurilor oamenii astia fac aceste profesii pentru ca nu au altceva de facut.Sa nu imi spui mie ca a fi profesor este o pasiune si nu o meserie.Eu zic ca tu trebuie sa te mai documentezi.

| raresandrey a răspuns (pentru Perseverance):

A fi profesor este o pasiune cu adevarat mai ales pentru cei mai in varstă, nu oricine poate preda si mai ales sa fii dedicat referitor la salariile de astăzi iar pentru a fi chimist sa nu-mi spui că nu-ti trebuie stiintă, dar nu te contrazic ai si tu dreptate dintr-un alt punct de vedere.

| raresandrey a răspuns (pentru Perseverance):

Sistemul este de vină si salariile de mizerie, de aici si indiferenta, va mai trece ceva timp pana se va ajunge la o stare de performantă crescută cât despre,, toceală,, fără practică nu faci nimic, nu vrei tu nu stiu ce diplomă la nu stiu ce liceu sau facultate ca apoi să termini si să ai direct o functie de răspundere si pretentii când tu de fapt esti,, bâtă,,

| Perseverance a răspuns (pentru raresandrey):

Te-ai gandit vreodata ca acei oameni in varsta fac asta pentru ca nu au altceva de facut;? Ai dreptate, nu oricine poate sa predea, de aceea majoritatea elevilor din tara noastra nu invata mai nimic, profesorii nu stiu sa le induca starea de invatare.Zic cv de genu,, ganditi logic'' si acasa iti da de tocit 4 pagini.