| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU cine poate sa imi spuna locuri de munca in care stai numai la birou si ai salariu mare si ce facultate ar trebui sa faci? DAU. FUNDA.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Inginer arhitect - facultate de constructii, arhitectura.
Politician de cariera - orice facultate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Maica-mea sta la birou (dar se plimba prin alte birouri, vine pe la mine), si are salariu mare.
E director economic, are salariu mare, a facut liceul economic + facultate. Pe vremea cand unii nu faceau nici liceul.

| Eduard619 a răspuns:

Politician,facultate de scoala vietii.
Serios pai poti deveni avocat sau bancher (finante banci si drept)

| M7Seven a răspuns:

Pai daca nu vrei sa imbatranesti intr-un birou ai putea sa incerci ceva legat de turism ( daca te atrage partea asta )Daca incerci sa faci ceva in domeniu cum ar fi ghid nu cred ca te-ai plictisi sa descoperi locuri noi mereu.Sau ai putea sa incerci ca aagent / reprezentant vanzari, lucurile astea implica in unele domenii si destul de multa munca de teren.Mai sunt si multe alte domenii in care poti sa imbini munca de teren cu cea de birou, depinde de ce iti place tie sa faci si la ce te pricepi

| M7Seven a răspuns (pentru M7Seven):

Scuze, am citit grabit intrebarea si am inteles ca nu vrei sa stai la birou

| funk1m a răspuns:

Contabilitate, logistica, IT. sunt domenii in care lucrezi doar la birou.

Răspuns utilizator avertizat