| Sclipirici a întrebat:

De la profilul Filologie se poate face Facultatea de drept? Daca vrei sa ajungi notar, iti trebuie matematica?batting eyelashes
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| EMike a răspuns:

Categoric ca se poate, poti sa mergi si de la mate-info la drept. Nu e nici un fel de problema si nu, nu iti trebuie matematica la drept dar trebuie sa ai gramatica limbii romane la degetul mic pentru admitere. Succes!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca se poate daca reusesti sa intri in tagma.
Ca notar iti trebuie numai aritmetica.

| OnuOnulică a răspuns:

De la filologie poti iesi
om de afaceri
judecator
procuror
avocat
Profesor de romana
profesor de engleza
profesor de franceza
Păi, poţi da la drept, limbi străine, litere, psihologie, pedagogie. Doar cu liceul, nu prea văd ce ai putea ieşi.

| Sclipirici explică (pentru OnuOnulică):

Nu...vreau sa urmez o facultate. big grin