| sebyyys a întrebat:

...sunt clasa a 8-a si vreau sa merg la un liceu de politie( militar). mai exista asa ceva in Romania? ce probe sunt? ..Va rog mult ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| MhElenag a răspuns:

Probele s-au dat acum ceva luni in urma. si eu am terminat clasa a 8a, am avut un coleg care a fost la breaza pentru a da probele ..deci. nu m ai ai nici o sansa sad

| sebyyys explică (pentru MhElenag):

Eu acum trec cls a8-a...si nu stiu ce sanse am sa intru acolosad

3 răspunsuri:
| Dana211 a răspuns:

Politie si militar nu inseamna acelasi lucru dar oricum licee din prima categorie nu mai exista. Ca sa intri la un liceu militar trebuie sa dai mai multe probe inainte. Intra pe site-ul MApN-ului si acolo ai toate informatiile de care ai nevoie, iar apoi pe site-ul liceului unde vrei sa intri si la fel vezi ce anume se cere. E destul de greu sa intri dar daca te ti de treaba, te pregatesti pentru proba sportiva si inveti bine, nimic nu e imposibil. Mult succes!