| pisica90 a întrebat:

Buna TPU,sunt inca in generala,pe viitor vreau sa fac ceva in criminalistica,nu stiu multe sau chiar deloc ce trebuie sa fac pe viitor sa ajung acolo unde imi doresc(profil de liceu,ce facultate, trebuie master, ce meserii sunt in domeniu, etc etc etc)cei care sunteti specializati sau stiti ceva despre criminalistica va rog ajutati-ma, mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| protozoidzZOOM a răspuns:

Salut, din păcate în România nu exista profil special la facultate (licență) pe criminalista, doar la master.
Ca să le luăm pe rand,
profilul liceului practic nu contează, doar facultatea!
Sper exemplu te sfătuiesc sa te duci la liceu pe un profil uman ( filologie sau științe sociale) după care sa urmezi dreptul/ studii de securitate/ psihologie la facultate ca mai apoi sa ai oportunitatea de a face un master în criminalistica.
Sper ca te am ajutat!

| protozoidzZOOM a răspuns (pentru protozoidzZOOM):

Criminalistica* Scuzee laughing

| pisica90 explică (pentru protozoidzZOOM):

Thx bro, e cel mai bun răspuns dintre toate happy

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Trebuie sa stai bine cu sănătatea sa nu iti fie scârba sa umbli prin morți putreziți probabil in putrefactie cu viermi
Sau sa vezi copii măcelăriți
Sau să scoti copii arși din foc care să moară în mână ta.

Sau tot felul de nenorociri inimaginabile.

De exemplu zeci de bombardieri care sau măcelărit între ei

Pe mine ma sperie și ideea!

| trophin a răspuns:

Da eu știu?!
Se folosește la noi termenul de "detectiv"?
Inspector, comisar, ofițer mai, bic... Tralala.

| pisica90 explică (pentru trophin):

Omule,iarta ma pe mine, da daca nu stii NU RASPUNZI!

| trophin a răspuns:

Nu ți-am dat vreun răspuns, OMULE

| pisica90 explică:

Omule,esti dus, te am intrebat daca stii ceva despre criminlistica, NU SA IMI DAI MIE MORALA DE VIAȚA CE PANA MEA