| AndreiVale a întrebat:

Buna vreau sa intreb oameni care lucreaza in strainatate ca necalificati cam cati bani reusesc sa stranga dupa toate cheltuielile cazare masa etc.astept raspunsuri sincere.multumesc

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

O multime. Tu nu observi ca majoritatea lucreaza 1 an si apoi se intorc in Ro si traiesc pana la adanci batraneti din economii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Realul sta cam asa: la abator maxim 2200 euro, din care mancarea unele abatoare iti ofera masa, altele nu. Cazare 400 euro, cheltuiel in plus la utilitati, si ce mai vrei tu, daca tii de bani si nu fumezi/bei si etc o sa ramai cu 1300 lunar maxim, mai mult sincer nu cred.
Iar pentru restul meseriilor, si alte tari, la alte cunostinte aud de sume mai mari Spania, Italia, constructii, pana la 1700 bani curati le raman in mana, daca ai si familie, este diferit.

| Genuqu a răspuns:

Salut!
Unchiul meu lucra in Germania la o rulotă care face mâncare și vinde oamenilor.
Cazare nu plătește deoarece sta în rulotă, pe lângă asta are căldură.
Șeful lui îi dă în fiecare zi 5 euro pentru mâncare.
Pe luna face 2000-2500 euro + că face ciubuc face in total 4000 euro pe lună.
Pe lângă toate astea se îmbată in orice oraș din Germania, mai vezi și tu lumea.
Fundă?