| andreea4ever a întrebat:

Care este visul vostru? Incers sa mi-l gasesc pe al meu pentru ca nu am inca un scop in viata.

Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Pai cele mai bune planuri sunt alea pe termen mediu (cam 1-3 ani). In functie de varsta se schimba si dorintele noastre sa stii. Uite: in liceu voiam sa ma vad cu Bacul luat si intrata la facultate, ca sa imi continui distractia. La 20 de ani voiam sa imi fac o cariera si sa ma distrez. Cand am inceput sa lucrez mi-am dat seama ca nu sunt dispusa sa sacrific timp liber si bucuriile mele pentru "succesul profesional". La 25 voiam sa invat altceva decat inainte; la 28 am vrut familie, la 30 sa ne modernizam locuintza... Cine stie ce o sa mai vreau peste 5 ani?!?!
Tu ce vrei sa faci in 2010? Raspunde la asta si "mergi" pe propria-ti intuitie...

23 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Eu stiu de cand am inceput sa vorbesc care e visul meu in viata profesionala happy
Sa fiu medic veterinar! Si dupa atatia ani in care m-am abatut de la drum, am ajuns pe drumul care ma duce intr-acolo happy Nu pot sa-ti spun decat ca, ma bucur in fiecare zi pentru decizia luata si sunt sigura ca, nici o alta meserie nu mi s-ar potrivi la fel de bine. Nici nu ma vad facand altceva!

Alt scop, pe plan secundar la momentul asta, ar fi sa imi intemeiez o familie peste 3 ani sotul si peste vreo 5-6 si un copil happy
Acum. nu aduce ceasul ce aduce clipa. O sa vedem ce ne rezerva viata ca, socoteala de acasa nu se potriveste cu aia din targ.

| hamsterx a răspuns:

Ce chestie nici eu nu il stiu pe al meu sad. dar sper mai devreme sau mai tarziu sa imi dau seama care e.va veni si momentul nostru, eu una nu disper big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru hamsterx):

Acum il stii? Au trecut 4 ani? S-a schimbat ceva

| hamsterx a răspuns:

Pentru Jennifer, nu trebuie neaparat sa te duci la o facultate de actorie ca sa ajungi sa joci prin telenovelele de la tv, te interesezi de preselectii si te duci, cei de acolo daca te vad talentata te iau si daca lucrezi in alt domeniu happy

| Bishop a răspuns:

Visele vin si pleaca...

am multehee hee big grin

| User a răspuns:

Sa castig la loto porno day dreaming

| xoBridgetXO a răspuns:

Buna intrebare. Am multe visuri. Le asculti? OK! Deci: primul e sa devin o dansatoare renumita de electric boogie ~ deoacere toti imi zic ca am talent! Al doilea e sa devin cantareata pentru ca imi place sa cant si toti zic ca am vocea ca a lui Miley Cyrus [fara laude]! Si, cam atat pentru ca nu m-am mai gandit! happy. Te pop

| biabluey a răspuns:

Scopul meu in viata este sa urmez facultatea de drept (aici sau in strainatate)si sa devin procuror sau o alta cariera semanatoare:criminalist, detectiv.Pe langa asta, mi-as dori nespus de mult sa vizitez Mexicul. Poate o sa iti dai su tu seama care e scopul vietii tale printr-o intamplare sau o simpla coincidentawinking. Nu iti fa griji, la un moment dat o sa vina si clipa asta.

| andreea4ever explică:

Aham...eu deja incep sa dispersad

| andreea4ever explică:

Multumesc.Sa stiti ca m-au ajutat respunsurile voastre

| andreea4ever explică:

Wow da ce vise minuate aveti. Sper sa vi se indeplineasca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai visul meu este sa imi creez o familie peste 14 ani si sa am o fetita Catalina. Niciodata sa nu iti doresti sa devi vedeta ca oricum nu se intampla asa cu una cu douawinking laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbind seriosbatting eyelashes, as vrea sa realizez ceva ce inca nu s-a inventat. Sa ajung unde nu s-a ajuns...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am asa multe incat nici nu stiu ce sa aleg, in primul rand sa devin pilot, in al doilea rand sa-mi creez un venit pasiv printr-o afacere, in al treilea rand sa ma mut in SUA, in al patrulea rand sa calatoresc, sa vad lumea si nu in ultimul rand familie.

PS: am 17 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Visul meu e sa ajung sa am un rol cat de mic intr o telenovela mexicana...ha ha ha ce mai vis...de cand eram mica am simtit ca asta e visul meu cel mai mare

| hrdcore a răspuns:

Eu sa ajung in wwe, czw sau tna

| scumpik a răspuns:

Eu imi dores sa fiu sanatoasa si eu si familia mea, sa fiu fericita si implinita.

| Licurici_7465 a răspuns:

Pai peste vreo 10 ani mi'as dori sa am un serviciu stabil, sa fiu pe picioarele mele sa nu depind de nimeni...si mi'ar mai placea sa calatoresc prin toata lumealove struckSa vizitez cele mai frumoase locuri din lumea astahappy. KiSs:*

| roxanac a răspuns:

Visul meu este sa imi gasesc un loc de munca. Sunt foarte disperata din cauza asta, parca imi pierd speranta, ma cuprinde deznadejdea, parca nu am nici un rost in viata. Uneori ma intreb de ce trebuie sa fie atat de greu? De ce unora le este mai usor? Cum este sa te simti implinita? Sunt atatea intrebari, din pacate nici un raspuns. Increderea in sine este sub nivel minim, toate sunt negre, nimic nu mai sclipeste, parca totul e pierdut, trist, deprimant. Sunt cam deprimata si nu vreau sa va deprim si pe voi, toti avem problemele noastre, dar simteam nevoia sa spun asta cuiva, poate cineva vine cu o vorba buna. Va multumesc

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxanac):

Nu-i asa ca s-au schimbat multe lucruri de cand ai scris mesajul asta? Acum esti fericita.

| luminita_6533 a răspuns:

Visul meu este sa fiu independenta, prin urmare sa am un job banos. In momentul de fata cred ca marketingul este de viitor.

| irinutza000 a răspuns:

Eu una vreau sa ajung avocata:X:X...cu toate ca nici parintii mei nu sunt de acord, ei vor sa ma fac medic dar nu-mi place delochee hee.

| unprietenaproape a răspuns (pentru irinutza000):

Deci? Avocata sau medic?