| Addaa1998 a întrebat:

Care sunt cele mai ajutatoare metode pentru a slabi?

Răspuns Câştigător
| GoodLuck10 a răspuns:

Poti sa mergi in fiecare zi cu bicicleta minim 30 min., seara aprox 150 abdomene si alte exercitii de genul acesta, sa reduci painea, dulciurile...( cel putin asta fnctioneaza la mine big grin)

11 răspunsuri:
| cammm a răspuns:

Uite aici diete adevarate
http://www.tratamenteslabire.com/

Dar daca nu mananci deloc grasimi si paine, garantat vei slabi.

cu placere:)

| Alexycys2000 a răspuns:

Sportul e cea mai buna metoda de a slabi si dieta(mai putina carne si ciocolata)

| Săsăran_Dragoș_1996 a răspuns:

Astia cu carnea si grasimile, voi sunteti idioti. Pentru a slabi nu trebuie sa mananci carbohidrati. Carbohidratii se ard inaintea grasimii corporale, deci nu slabesti. Ca sa slabesti trebuie sa mananci mancaruri cu raport nutritionist de 65:30:5 grasimi:proteine:carbohidrati. De ce? Grasimile tin de foame, deci esti satul tot timpul. De asemenea, incearca sa-ti limitezi caloriile. Depinde de inaltime, varsta, sex asa ca nu vreau sa-ti dau informatii false. Dar o sa aproximam la 1500 calorii pe zi ca sa slabesti. FARA exercitii. Daca faci exercitii, mananca 1800, pentru ca presupunem ca arzi 300 de calorii. happy Pentru a slabi ai nevoie de 80% dieta si 20% exercitiu. Poti sa faci cat sport vrei daca tot numa shaorme si hamburgeri de la McDee mananci.

| Săsăran_Dragoș_1996 a răspuns (pentru Săsăran_Dragoș_1996):

Ca sa intelegi mai usor: Mananca fructe, carne de orice fel (are putine grame de carbohidrati), fara paine, fara dulciuri, bea MULTA APA! MULTA APA. Mai zic o data, BEA MULTA APA! 3 litrii pe zi ca e vara. In primele 2 saptamani o sa urinezi foarte FOARTE des si o sa slabesti cateva kilograme foarte repede pentru ca elimini apa din corp. De ce vrei sa elimini apa din corp? Pentru ca ajuta la asimilarea grasimilor. Daca vrei iti fac si un "meniu". Daca te intrebi de unde stiu, tin dieta asta de 4 saptamani, am slabit 4 kg si nu am ridicat un deget pentru ca vreau sa scap de burta inainte sa incep sa fac toning muscular. Inlocuieste cardio cu 1 ora de plimbare daca esti lenes, daca nu 30 de minute de alergare.

| Addaa1998 explică (pentru Săsăran_Dragoș_1996):

Mersii! Si eu caut un meniu dar nu gasesc pentru mine daca poti dupa cum ai zis cu meniul daca ai putea sa mi-l dai ...Mersii oricum! fundita?

| Săsăran_Dragoș_1996 a răspuns (pentru Addaa1998):

Dimineata: Ochiuri cu Carnati sau Ou Fiert cu branza telemea (cam 2, in functie de cat iti e de foame). La pranz fructe. Evita pepenii. eu mananc un mar, sau niste caise. Daca ai mure sau zmeura, perfect. La cina, salata (rosii, ceapa, castraveti, ardei) si carne. De preferat peste, dar eu nu suport pestele asa ca mananc piept de pui la prajit pe grill, fara ulei. Snackuri, mananca fructe. Nu bea nimic altceva in afara de apa. Evita alcoolul si tigarile. Daca mai ai intrebari, esti liber/a sa intrebi.

| Addaa1998 explică (pentru Săsăran_Dragoș_1996):

Multumesc mult! cu siguranta ma v-a ajuta! Daca mai am nevoie de ajutor iti trimit un mesaj! Merssii inca odata

| Săsăran_Dragoș_1996 a răspuns (pentru Addaa1998):

Inca ceva. Numara-ti caloriile. Eu foloseam loseit.com dar acum pot estima direct. De asemenea, daca vrei sa ti regim pe o perioada indelungata de timp, ia-ti o zi pauza. Adica o zi pe saptamana (de obicei vineri sau duminica) mananci ce vrei, bei ce vrei, si mai mult decat in zilele de regim. In felu' asta organismul tau o ia razna pentru ca are mult de procesat, si zilele urmatoare iarasi e "liber", deci o sa ti-l "repezesti" putin. Ma bucur ca te-am ajutat! Bafta! SI SA NU TE INFOMETEZI. Daca inca ti-e foame, mananca. Nu ezita. Daca te infometezi, iti incetinesti metabolismul si risti sa intri in "plateu", adica n-o sa slabesti cateva saptamani, chiar luni bune.

| Addaa1998 explică (pentru Săsăran_Dragoș_1996):

Mersii! Am sa tin de sfaturile tale!

| SmoKeToxic a răspuns:

Sa nu mananci paine la masa sa mergi cu bicicleta in fiecare zi maxim 30 min. sper ca te-am ajutat