| facepalmlol a întrebat:

Ce ar merita sa devii,( cand spun asta ma refer atat pe plan financiar cat si spiritual,sa fii multumit de meseria ta): psiholog, educator sau profesor(de limbi straine)?

9 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Profesor de limbi straine: ai salariul de profesor, poti face meditatii, iti poti obtine o autorizatie de traducator si castiga cateva milioane in plus.
Educator si psiholog: mori de foame.
Romanii nu se duc la psiholog. Majoritatea care ajung o fac pentru a obtine avize si atat.

| Trynda a răspuns:

Dintre astea 3, psiholog. Ca profesor ai multa bataie de cap cu generatia asta de copiii fara cap si ca educator trebuie multa rabdare si ai un salariu de nimic. Plus tipete in fiecare zi.

| tudorviorel a răspuns:

Aceste meserii la care faci referire la noi sint platite slab dar afara se cistiga bine poti sa te indrepti spre informatica finante banci domenii unde se cistiga bine

| NuStiuNimicNiciodata a răspuns:

Psiholog. Cu toate ca nu se castiga si psihologii sunt muritori de foame.

| cristeaflaviurafael a răspuns:

Niciuna.Preot

| BelehuzCorneliaAlexandra a răspuns:

Din ce ai scris tu acolo nu stiu daca ar merita vreuna..eu sunt in ultimul an la farmacie..am ales ca mi-a placut si zic eu ca medicamentele pe viitor ajung sa fie o necesitate..plus ca in orasele mari se plateste destul de bine..gandeste-te sa-ti placa meseria care vrei s-o alegi si sa castigi ceva de pe urmele ei

| facepalmlol explică (pentru BelehuzCorneliaAlexandra):

Si trebuie neaparat sa dau la bio-chimie ca profil de liceu?

| BelehuzCorneliaAlexandra a răspuns (pentru facepalmlol):

Ca sa-ti fie mai usor da..eu am fost stiinte ale naturii.e o meserie care pe viitor nu va disparea..merita daca intr-adevar iti place sa lucrezi cu medicamente

| facepalmlol explică (pentru BelehuzCorneliaAlexandra):

Si la stiinte ale naturii faci multa mate, fizica si chimie, nu?