| NicklausMikaelson a întrebat:

Ce facultate sa urmez dupa terminarea liceului pe profil Mate-Info intensiv Engleza?
Am sanse la o cariera It buna daca reusesc sa spunem la politehnica?
P.S: Imi place Informatica, Engleza si Fizica.

4 răspunsuri:
| maniac5000 a răspuns:

Super profilul de mate-info, ai pute sa urmezi facultatea de web desing din brasov, adica sunt mai multe nu doar in brasov, trebuie sa faci 2-3 ani, si te invata si lucruri java, iar daca iti vei gsi o firma america, ai un salariu intre 2.500 - 10. 00euro, iar in romanai maxim e 2000, eu acolo vreau sa merg. Baftawinking! Funda happy?

| suntserios a răspuns (pentru maniac5000):

Sa fim bine intelesi inainte sa dam sfaturi. Web designul nu are nicio legatura directa cu programarea si cu IT. Web designul tine strict de partea de design / arta.

Facultatile care iti permit o specializrae in domeniu IT sunt AC de la politehbica sau facultatile de Informatica (ceva specializare mai exista si pe la ASE insa nu e ceea ce are nevoie un bun programator).

Reusita la oricare din facultati tine doar de tine, la fel cum si reusita dupa absolvire tine doar de tine. Facultatea nu iti baga in cap materia de la un cap la altul, iti da niste directii pe care te dezvolti pe cont propriu

| dianaelena2002 a răspuns:

Sora mea a facut la fel si s-a dus la A.S.E...nu stiu altceva...

| suntserios a răspuns (pentru dianaelena2002):

Si de ce mai raspunzi daca habar nu ai?