| XD_Andreea_2000 a întrebat:

Ce liceu si ce facultate trebuie sa ai pentru a deveni psiholog?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cel mai recomandat este profilul uman-stiinte sociale, dupa care poti merge la facultatea de psihologie.
Daca nu ma insel, filologia are aproximativ aceleasi materii (logica, psihologie, ed. antreprenoriala...) ca si stiinte sociale, deci cred ca e potrivit si el. Te interesezi ce materii trebuie sa ai la BAC, pentru a fi admis la facultatea pe care o vrei, si vezi de la ce profil pot fi alese.

| Eastwood a răspuns:

Psihologie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

liceul nu contează. trebuie să faci facultatea de psihologie.

| aXandra a răspuns:

La liceu faci psihologie doar in clasa a 10-a, poti urma facultatea de psihologie indiferent de liceul la care ai studiat.