| Anna0111 a întrebat:

Ce liceu trebuie sa fac pentru a deveni psiholog?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu depinde de liceu, pentru ca in ziua de astazi nu prea poti face mai nimic cu un simplu liceu, pentru a deveni psiholog, trebuie sa absolvi facultatea de psihologie si cu licenta aceea, poti sa iti gasesti un loc de munca.
O zi buna.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceul e irelevant, important e sa faci o facultate de psihologie

| OnuOnulică a răspuns:

Nu contează să faci liceul...contează facultatea!
Ca să poţi să te faci psiholog trebuie să faci facultatea de psihologie.

| neutrino a răspuns:

Poti face orice liceu doresti, dar pentru a deveni psiholog trebuie sa faci dupa ce iei bacul si facultatea de psihologie.

| Tania59 a răspuns:

Un liceu care are profil uman.Cel mai bun profil pentru a fi psiholog este filologia.

| celin a răspuns:

Nu conteaza absolut deloc ce profil alegi la liceu, poti sa alegi si mate-info. Ca sa fii psiholog, trebuie sa faci facultatea de psihologie.