| Iulian922 a întrebat:

Ce meserii poți urma după ce faci la liceu științe sociale si cam ce venit lunar primești la fiecare meserie?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Liceul nu-ti ofera o calificare, e doar o ''piatra de temelie'' la fundatia profesionala pe care o cladesti. In principiu poti uma orice facultate umanista din zona de psihologie, drept, stiinte ale comunicarii si relatii publice, limbi straine, istorie si/sau geografie, relatii internationale. Apoi, dupa ce castigi niste experienta in campul muncii se poate vorbi si de un salariu atractiv, desigur, dupa minim 3 ani de experienta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Liceul nu te specializeaza intro meserie (doar liceele profesionale ).

Meseria ti o da o facultate, o scoala postliceala, o scoala profesionala, nu un profil de liceul.

Iar venitul este aboslut irelevant, totul depinde in ce domeniu activezi, ce experienta ai, la ce firma te angajezi, cat de bun esti in ceea ce faci, cat de bine esti in stare sa iti negociezi salariul samd

| Iulian922 explică (pentru suntserios):

Dar după ce termin științe sociale, la ce facultate pot sa dau?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam la orice nu cere fizica matematica si informatica la un nivel ridicat