| 815wuwbskai a întrebat:

ce meserie poti urma dupa liceu de stiinte sociale si ce materii se fac la acel liceu?
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

S-a mai intrebat asa ceva pe TPU. Raspunsul este orice. Orice facultate vrei sa urmezi, urmezi. Orice poti sa faci, o faci. Ceea ce poti da la BAC din cate stiu sunt urmatoarele pe care trebuie sa te axezi: istorie, romana si la alegere intre logica/psihologie/sociologie/economie/filozofie/geografie in scris, iar in rest sunt standard: o limba straina, cunostinte digitale.

| Panamax a răspuns:

Vanzator de inghetata.

| Gabigabyi a răspuns:

Profesor si mai multe