| Adde2 a întrebat:

Ce părere aveți despre mersul la un liceu din alt oraș? Vreau detalii, funda happy

Răspuns Câştigător
| ksuper31 a răspuns:

Practic asta de 3 ani acum si o voi tot face in viitor.
Ce-i de zis... e greu. Te obisnuiesti cu timpul. Naveta o sa te oboseasca si o sa ai ganduri de a te transfera, cel putin eu am avut. Dar dorinta de a invata la un liceu relativ de calitate era mai puternica. Daca ai posibilitati mai aproape, recomand sa te duci mai aproape, daca nu, suportă.
Succes!

| Adde2 explică (pentru ksuper31):

Mă refeream să trăiești singur în alt oraș, în cazul meu e la 300 km distanță sad

| ksuper31 a răspuns (pentru Adde2):

Oh... Probabil voi experimenta si asta in viitor, la facultate. Nu stiu de tine, dar pe mine ma incanta ideea de trai in alt oras, mai ales daca zona este indepartata, deoarece este un prilej de a observa mentalitati si comportamente diferite fata de cele cotidiane, pe care le observi zilnic. Imi place ideea.

| Adde2 explică (pentru ksuper31):

Ideea îmi place și mie, dar crezi că la 15 ani ești pregătit să te descurci singur? E o decizie importantă și trebuie gândită mult. Pe mine mă încântă foarte tare ideea, dar sunt multe lucruri la care nu m-am gândit și nu vreau să renunț pe parcurs

| ksuper31 a răspuns (pentru Adde2):

Depinde de tine. Daca intr-adevar esti dispusa sa faci asta te vei descurca, sunt sigur!