| anonim_4396 a întrebat:

Ce poti face cu actoria in Romania? Se merita sa faci o facultate?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai scris "Se merita" inseamna ca stai rau cu limba romana si nu merita, zau!

| WaterDrop a răspuns:

Nu se mai merita sa o faci nicaieri, pentru ca lumea se prosteste pe zi ce trece si publicul va fi din ce in ce mai mic.Se moare de foame cu meseria asta, peste tot in lume. Putini sunt cei care ajung departe cu ea.

| Salontanul a răspuns (pentru WaterDrop):

Asa este! Cu persoane care scriu "nu se mai merita"...

| WaterDrop a răspuns (pentru Salontanul):

Shift happens. ce sa faci, n`ai ce sa faci.Mersi totusi.

| Salontanul a răspuns (pentru WaterDrop):

Ok. Nu-i problema. Se mai intampla!

| AntoniSoulesOne a răspuns:

In alte tari probabil ca da. dar daca vrei sa faci ceva cu actoria trebuie sa poti participa in niste filme de renumehappy.

| ALittleDeath a răspuns:

Atata timp cat iti place un lucru si te pasioneaza, il faci fie ca merita sau nu. Pentru ca te face fericit. Daca ai pus intrebarea asta, gandeste-te bine daca chiar vrei sa faci asta. Nu te gandi la partea materiala, gandeste-te pur si simplu daca iubesti aceasta profesie. Sper ca nu vrei sa fi actor in seriale/filme precum pariu cu viata. ci si in teatru