| Ramo137 a întrebat:

Ce sa fac? am o sefa rea la munca care vorbeste ca o moara stricata si foarte repede. Are vreo 32 de ani, se crede cea mai tare si mare peste toti.
Nu plec doar pentru ca e chiar un loc de munca bun si nu foarte stresant, dar ea m-a si blocat pe Facebook si nu stiu de ce, ca spune ca n-are nimic cu mine. Si tot ea a venit odata sa tipe la mine fara motiv. Era nervoasa pe altcineva si s-a descarcat pe mine. Asa nu mai merge.

dau funda.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cam cati ani ai? Parca ai fii de la scoala generala, plangandu-te de colega de banca!
Daca esti adult, incearca sa te maturizezi si sa-ti vezi de munca ta. FB-ul nu are ce cauta la munca, colegii de munca si in special sefii, sunt bine sa nu fie amestecati cu restul de prieteni din lista ta de FB.
Din pacate, fiindu-ti sefa, nu ai decat 2 optiuni: ori asculti si executi munca pentru care ai fost acolo angajat si pentru care esti platit, ori iti dai demisia si pleci de acolo.

| Ramo137 explică (pentru Violleta2022):

Am terminat liceul. am 19.
As putea sa imi dau demisia, cand i-am zis in fata ce ma deranja a ramas gura casca de nervi. E cam nebuna.
mersi de raspuns.