| mihhay a întrebat:

Cine a facut facultatea de marina? sau cine face in prezent aceasta facultate...eu vreau sa dau la aceasta facultate, insa as avea nevoie de cineva care sa ma ajute. big grin

Răspuns Câştigător
| Lilik a răspuns:

Daca intri la marina militara cred ca ti se asigura loc de munca, dar daca faci la civil, trebuie sa iti cauti tu singur nava pe care sa pleci. Asta din anul 2 de studii, te interesezi la firmele de crewing daca au posturi de cadet si astepti. cat astepti, depinde de firma, de ce contracte le vin si lor, de cat de des ii intrebi daca a mai aparut ceva nou. bineinteles ca totul s-ar rezolva mai usor daca ai avea o relatie ceva, dar nu stiu daca e cazul, nu? aici e site-ul umc-ului din constanta http://www.cmu-edu.eu/, iar asta e al academiei http://www.anmb.ro/.

6 răspunsuri:
| Lilik a răspuns:

Sa te ajute cu ce?

| Lilik a răspuns:

Prietenul meu e la umc, dar eu nu l-am auzit spunand sa faca practica pe vreo nava din "recuzita" universitatii. La academie da, se fac iesiri in larg, dar nu prea stiu multe detalii de acolo.

| mihhay explică:

Pai de exemplu sa imi dea mai multe detalii despre cum este facultatea, din experienta lui la facultate--> ce se preda, daca pot sa plec pe o nava, si daca da din ce an, unde pot sa ma angajez dupa ce termin, sau daca el a terminato, sa imi spuna sa a facut el...

| mihhay explică:

Mersi de raspuns...
tu de unde stii toate astea?(doar intreb)
am auzit ca navele care sunt in dotarea academiei de marina au proleme tehnice, si ca sa termini facultatea de marina, trebuie sa ai un anumit numar de ora de practica facut pe acele nave. so...
eu acum sunt in clasa a x a si ma gandesc am la ce facultate m-as duce(ma tot bat parintii la cap). Stiu ca pentru admitere se da o testare la matematica si fizica... si la astea ziic eu ca m-as pricepe mai bine. Momentan sunt indecis cam ce facultate sa aleg, si de aceea facultatea de marina pare sa fie o optiune bna, si vreau sa stiu ce ma asteapta si ce as putea sa fac dupa, pentu a ''fi independent''

| mihhay explică:

Si cum zice ca este?
daca termina faclutatea are un loc sigur de munca? sau o face doar ca sa aiba o facultate?
si inca ceva... e greu?

| w0nderboy a răspuns (pentru mihhay):

Ce te-ai decis pana la urma sa faci? Si eu sunt interesat de Facultatea de Marina.
Astept raspuns, Bafta.