| Joker3134 a întrebat:

Cum vi se pare meseria de sofer? Ce dezavantaje ar fi?

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Sa nu aducem in discutie timpul, ca sofer sub 10% sanse va fi sa lucrezi doar 8 ore pe zi, eu am incercat sa ma bag ca sofer, cand mi-a zis directoru ca vrea sa lucrez cate 10 12 ore pe zi, nu stiam cum sa plec mai repede de acolo.Condusu implica o mare responsabilitate, nu pot conduce 10 12 ore in regim de 'robotel' mi se pare aiurea, si nu merita salariu minim pe economie care-mi-l oferea. Vorbesc de sofer pe cat. B

| HadesSs a răspuns:

Gata ai terminat cu jandarm, politist, pompier, sgp, etc ai luat-o cu soferii?laughing

| Catrice a răspuns (pentru HadesSs):

Cauta și ei ceva ușor, de preferat sa nu lucreze deloc și sa ia salariu de parlamentar laughing

| HadesSs a răspuns (pentru Catrice):

Zilele trecute cand intram, el era mereu primul cu intrebari de genul ce face un jandarm, cati bani ia, ce face un sgp, cati bani ia, de belea cu ei laughing

| Catrice a răspuns (pentru HadesSs):

Știu, dar odată întrebase de job la care sa facă nimic, dar sa ia măcar 2000 lei în mana laughing

| HadesSs a răspuns (pentru Catrice):

Pai daca vrea sa ia ceva in mana, sa se apuce de videochat, nu necesita bacul laughing

| gothicbat a răspuns:

Depinde ce fel de șofer.
E o meserie bună dacă-ți place să conduci, unul dintre dezavantaje ar fi că ești mereu plecat.