| Paywa a întrebat:

Daca ar fi sa alegi intre ASE si Facultatea de medicina si sa presupunem ca te pricepi la amandoua si ca habar nu ai care e mai buna pentru tine, ce ai alege?

8 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

As alege ce imi place mai multe, in cazul meu medicina.

| MihaiEdy1993 a răspuns:

Sigur NU ASE pentru ca e plina de copii cu fite si pilosi.

| TheVampireDiaries01 a răspuns:

Eu as alege, fara sa ma gandesc, medicina. Ai un viitor mai bun, cel putin asta consider eu. E o diferenta de salarii, gandeste-te la viitor. Eu recomand sa te duci la medicina.

| AndeT a răspuns (pentru TheVampireDiaries01):

" E o diferenta de salarii" asta daca accepti mita, asa vrei tu sa iti castigi traiul?

| TheVampireDiaries01 a răspuns (pentru AndeT):

In general "doctorul" este foarte bine platit, ca in Romania doctorii nu sunt bine platiti este o alta discutie. happy Daca ai sti cat ia un doctor in strainatate, ai tacea.winking Ca sa ai un salariu mare in Romania trebuie sa ai foarte mult noroc. Atat am vrut sa zic. happy

| wawe a răspuns:

Dieferenta dintre ase si medicina e ca cea dintre dacie si mercedes,ase-ul se face mult mai usor si dureaza mult mai putin(admitere nici macar nu se da), dar dupa ce termini e jale, la medicina se intra greu, cantitatea de informatie e enorma, si se iese greu. PS: Cand termini satisfactiile sunt multiple.
Eu oscilam intre politie si medicina, si acum sunt anul 2 la a doua.

| Paywa explică (pentru wawe):

Si crezi ca ai facut alegerea potrivita? Iti place?

| wawe a răspuns (pentru Paywa):

Daca faceam academia, anul viitor eram ofiter, asa mai am multi ani inainte.
La medicina e greu, e mult, dar sa stii ca e si frumos.