| KenJi a întrebat:

Daca intru la liceu pe profilul mate-info, mai departe ce facultati as putea urma? Cel cu cele mai multe exemple are funda

8 răspunsuri:
| BlancaFantasma a răspuns:

Toate! orice profil ai face poti merge la orice facultate. uite eu sunt la mate info si daca vreau sa merg la litere are cineva ceva cu mine? nici vorba.

| elasexygagica a răspuns (pentru BlancaFantasma):

E grav daca tu dai cunostiintele tale de mate infor pe o facultate aiurita de litere, o sa ajungi somera

| BlancaFantasma a răspuns (pentru elasexygagica):

laughingdoar presupuneam ca sa-i dau lui un exemplu...dau la asewhistling nu pot sa incerc poli k nu stiu fizica abia acum mi-am dat seama ca am nevoie de ea dar e tarziu.dar elasexygagica tu cati ani ai? k vad k dai raspunsuri bune, sigur ai peste 15thinking

| elasexygagica a răspuns (pentru BlancaFantasma):

Dai la ase? tot somera ajungi, pune mana pe cartea de fizica si du-te la poli, vei avea un viitor mai bun, nu e greu sa pui mintea la contributie

| BlancaFantasma a răspuns (pentru elasexygagica):

N`am nicio tragere catre fizicaoh go on oricum nu conteaza atat facultatea cat conteaza norocul in viata. daca tot vorbim ce`mi recomanzi Bucuresti(ase)sau timisoara(universitatea de vest)?

| elasexygagica a răspuns (pentru BlancaFantasma):

In primul rand gandeste-te unde iti permite buzunaru si 2. care e mai aproape de locuintza ta?

| BlancaFantasma a răspuns (pentru elasexygagica):

Niciuna eu st din gorj:d

| LittleMissCupcake a răspuns:

Nu este obligatoriu sa daca faci liceul pe profilul mate-info, apoi sa urmezi cu strictete o facultate anume.Nu. Poti sa faci bine mersi liceul cu profil mate-info si apoi, dupa terminarea acestuia, poti da si la facultatea de drept, dar sunt aceste profile pentru a te pregati mai bine pentru facultate, la ce ai da gand sa dai. Mult succes.