| Smileisfree a întrebat:

Daca vreau sa ma fac translator unde ar fi mai indicat sa merg la liceu: filologie sau stiinte sociale?

6 răspunsuri:
| mykkki a răspuns:

Cu sigurata la un liceu cu profil Filologie :* succes

| AlexUtza3q a răspuns:

Pai la fiologie logic.Pentru ca la fiologie se pune mare accent pe limbile straine!:p Funda?

| miky23 a răspuns:

Filologie bilingv intensdiv engleza sau franceza dupa cum vrei tu dar trebuie sa dai niste probe eliminatori

| Smileisfree explică (pentru miky23):

Stiu. am trecut testul de bilingv big grin.

| ioanacoco a răspuns:

Filologie, dar merge si stiinte sociale. Stiu pe cineva care e translator si a dat la filologie, iar acum e cautat.

| ioanacoco a răspuns:

Cel mai indicat.