| DSabb a întrebat:

Dupa ce termin liceul cu profilul uman ce facultati pot urma? FUNDA URGENT! Pupici

11 răspunsuri:
| NICKSOOO a răspuns:

Dreptul si/sau Jurnalismul

| andreirapid a răspuns:

Toate facultatile laughing, dar vei da examen la facultatea respectiva (deci poti sa dai si la Cibernetica, daca iei examenul atunci intri!)
P.S: In ce clasa esti?

| DSabb explică (pentru andreirapid):

Sunt in clasa a9a. M-am inscris la uman si eram curioasa de ce as putea urma in viitor dupa terminarea liceului. Mersi pentru raspuns

| andreirapid a răspuns (pentru DSabb):

Cu placere, acum intri la liceu sau esti a 10 a?

| DSabb explică (pentru andreirapid):

Nu, tocmai m-am inscris si da acum intru la liceu.

| andreirapid a răspuns (pentru DSabb):

Si la ce liceu te-ai inscris? De unde esti?

| DSabb explică (pentru andreirapid):

M-am inscris la Oltea Doamna Dolhasca jud. Suceava. Din dolhasca sunt. Tu de unde esti?

| andreirapid a răspuns (pentru DSabb):

Eu sunt din Bucuresti happy, sper sa intru la Vianu ( si eu sunt a 9 a )
Am auzit de Dolheasca, e pe Siret nu?

| DSabb explică (pentru andreirapid):

Da ai auzit bine. Multa bafta sa intri unde iti la doresti!

| andreirapid a răspuns (pentru DSabb):

Multumesc asemenea happy!

| Nu_Are_Nume_Deea_1978 a răspuns:

Facultatea de litere, Dreptul, De geografie, Arheologie. :*

Dar de fapt, poţi să urmezi orice facultate doreşti, treaba e că, astea te-ar avantaja mai mult.

Baftă!