| Alex_Eddy_1995 a întrebat:

Hei as vrea sa devin politist intr-un stat european.Este posibil? Si daca da, unde? Eu as vrea in una dintre danemarca Anglia sau Germania. Dati-mi detalii si cel mai bun raspuns are FUNDA! Eu as vrea sa fac o academie de politie acolo...

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a deveni politist intr-un stat trebuie sa fii cetatean al acelui stat si sa faci scoala care trebuie.

| Alex_Eddy_1995 explică (pentru Ioandelasal):

Ok poti sa raspunzi la ultima intrebare care am pus-o si iti dau funda?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Alex_Eddy_1995):

Nu cunosc legislatia altor state decat Romania dar cred ca scolile de politie sunt infiintate de stat si nu de persoane particulare.