| CristianPreda a întrebat:

Sunt pe profil de filologie (bilingv franceza) si inca nu m-am hotarat ce o sa fac mai departe. Daca mi-ati putea da niste idei de facultati (in tara sau in strainatate) care sa se potriveasca cu profilul meu. Sa imi spuneti si ce o sa ies cand termin. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Dupa ce termini liceul, nu iesi nimic.
Ca sa ai o calificare trebuie, in cazul tau, sa urmezi o facultate.
Poti da la Litere, Jurnalism, Actorie, Politie, Pshiologie, Relatii publice.
Toate facultatile care au la baza limba romana si limbile straine.

1 răspuns:
| azaleeaalina a răspuns:

Poti face facultatea de litere si iesi profesor de franceza. poti sa te faci translator sau ghid turistic pentru limba franceza.de obicei cei ce fac acest profil dau la litere si ies profesori.