| Dinu_Marian_1994 a întrebat:

am fost azi la centru de recrutare si informare al armatei pentru a ma informa despre inrolarea in armata CA SOLDAT iar cel cu care am vorbit mi-a zis ca nu am sanse sa intru in armata fiindca nu am bacul luat, oare chiar toti care vor sa se inroleze in armata ca soldat au bacul luat? eu unul ma gandesc ca daca as avea bacul luat nu m-as mai duce in armata mai ales ca soldat

4 răspunsuri:
| IFlorin97 a răspuns:

Auzisem ca se facea iar obligatoriu armata?

Răspuns utilizator avertizat
| Vasile_Ioana_1986 a răspuns:

Sal prietene... te-ar mira faptul dacă ai afla că cel care te-a sfătuit nu are nici el bac-ul luat?! Să nu te miri...
Mai încearcă...

| Dinu_Marian_1994 explică (pentru Vasile_Ioana_1986):

In sfarsit un raspuns legat de intrebare, mersi mult pentru sfat si nu nu m-ar mira daca as afla ca nici el nu are bacul luat fiindca el a intrat in armata obligat fiindca inainte cum bine stim armata era obligatorie si banuesc ca a avut de ales daca la sfarsitul perioadei obligatorii sa ramana in armata sau sa fie civil, si sa fii ramas in armata din tinerete indiferent de cata scoala are