| Dinu_Marian_1994 a întrebat:

am fost azi la centru de recrutare si informare al armatei pentru a ma informa despre inrolarea in armata CA SOLDAT iar cel cu care am vorbit mi-a zis ca nu am sanse sa intru in armata fiindca nu am bacul luat, oare chiar toti care vor sa se inroleze in armata ca soldat au bacul luat? eu unul ma gandesc ca daca as avea bacul luat nu m-as mai duce in armata mai ales ca soldat

4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Soldatii moderni trebuie sa aiba acces la tehnologii de varf, mediocritatea nu le-ar permite asta.Incerca totusi sa-ti iei bacul.

| Dinu_Marian_1994 explică (pentru mira):

Dar cine a zis ca daca ai bacul luat nu mai esti mediocru si esti intelectual, prin bac ne dam seama de inteligenta cuiva? De fapt impedimentul meu este matematica daca nu imi place/nu se lipeste, nu inseamna ca sunt si mediocru :p

| kelucubreton a răspuns:

Nu are nici o legatura cu bacul. Daca ai primit foaie de aia in poata sau in casuta postala prin care te cheama pentru rolarea in armata trebuie sa te duci neaparat.

| Dinu_Marian_1994 explică (pentru kelucubreton):

Nu am primit nicio foaie, eu vreau sa ma inrolez in armata nu m-a chemat nimeni laughing