| 123456_7231 a întrebat:

Salut, am 13 ani. Vreau sa va zic ca de cand a murit o vecina cu care ma certam in fiecare zi, acum dupa exact 3 zile mi sau intamplat urmatoarele:
-imi e frig in camera mea, dar in alte camere nu.
-am o zgarietura pe mana cam de la cot pana la palma dar nu stiu de unde.
-noaptea ma trezesc din cosmaruri ff rele.
-mi se deschide tv singur, fara sa ating ceva.
Nu stiu ce sa va mai zic.Nimeni nu ma crede. O aud cand imi zice pleca. Nus nebun am pus camera de filmat sa filmeze si am gasit-o stinsa. Sunt mort mai ales ca sunt singur acasa mai tot timpul.Vine si porneste tv.Noaptea o aud cand zice Pleaca! si innsista.Nu ma speriat rau si am vorbit cu ea dar zice doar pleca.Ati mai vazut sau auzit asa ceva :Va rog!

Răspuns Câştigător
| Cretaker a răspuns:

Cool story, bro.

9/10

Pune'o poza cu mana ta zgariata, si scrie pe o foaie data de azi sa credem. Daca faci asta, te ajut chiar cu drag, jur.

22 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Inregistreaza-i vocea cand zice pleaca si atunci vei fi crezut. Bine-ti face ca se razbuna ca sa tii minte. asa
!

| Cretaker a răspuns:

Guys, aseara pierdusem un papuc, constient ca'l lasasem langa celalalt.

Am cautat prin toata casa, am crezut ca l-a luat cineva, pisica...si cand ma intorc era asezat langa celalalt papuc.

Mentionez ca s-a intamplat dupa ce am lasat raspunsul la intrebarea asta.
S'a mai intamplat cuiva?

Jur ca imi amintesc SIGUR ca papucul nu era acolo, inca tremur.

| UNfriendLY a răspuns:

Prea mult supernatural amice? laughing

| CatalinaBubulina a răspuns:

Cred ca te-ai uitat cam mult la fenomene stranii...sincer...

| AidaAmaranta a răspuns:

Te rog sa nu imi daii stupid sau nefolositor, deoarece nu zic prostii.

Ascultama...in fata usii pui faina, dimineata cand te vei trezi o sa vezi urmele ei, daca e in casa ta.Desi daca un om moare in casa lui, acolo va veni inapoi fantoma.
O sa fie bine, dar daca fantoma e in casa ta o sa fie timp de 6 luni.Ai sa scapi de ea, nu de alta dar e o metoda straveche: te duci la mormantul ei si pui pamant. Ar fi bine daca ai zice parintilor tai.Eu stau fix in coltul cimitirului...stiu cum e sa ti se schimbe canalul si mai ales cand ti se deschide si inchide singur.

| Ford a răspuns:

Amice ai o problema
Daca ce zci tu e adevarat atunci ar trebui sa te duci la biserica si sa ii ceri sa sfinteasca casa.Si zile parintillor sau cu cine locuiesti tu ca asa o sa te simti mai in siguranta. te rog lasa-mi id tau fiindca si eu am trecut prin asa ceva.Al meu este startrec.bagama in lista.

| misu a răspuns:

E grava treaba... te bantuie...nu stiu cum scapi.gluma e gluma.ai totul in subconstient, detaseazate ca e doar o iluzie

| Akid a răspuns:

Du-te la un preot si vb cu el despre asta
sunt sigura ca nu zice nu

adica, ca nu vrea sa te asculte

roaga`te adica spune`ti rugaciunea in fiecare seara si nu te mai uita la filme de groaza si nic ce te poate speria
si in primul rand explica`le parintilor
mie nu imi vine sa cred dar nu pot sa zic ca nu e adevarat pentru ca nu stiu ce ai vazut tu asa ca nu comentez
poate ca ce patesti tu e real
dar nu toata lumea e capabila sa te inteleaga in aastfel de probleme
succes
fundita?

| lyss a răspuns:

Nu inteleg, ai doar 13 ani...De ce te certai in fiecare zi cu vecina? Ea cati ani avea? Vorbeste in primul rand cu parintii tai.Am mai auzit e adevarat de asa ceva pe la tv, pe discovery.Incearca sa vorbesti cu un preot, eu asa te sfatuiesc si sa nu mai dormi in camera cu pricina.

| alex_6075 a răspuns:

Da in apartament in care am locuit a trait inaintea mea un docror ginecolog care facea avorturi pe vremea lui Ceausescu chiar in acel apartament si tot asa se intampla pornea rubinetul singur se aprindea tv dimineata papuci de casa eru in toata casa big grin. Si am adus un preot si a facut o slujba pe acolo so gata

| ElecktroFloweR a răspuns:

Pai poate ca ai ceva deschis in camera ta si poate de aia ti se face frig, cu zgarietura se putea intampla orice, cosmaruri are mai toata lumea si cu TV sa stii ca noaptea se i-a curentul si cand revine se aprinde singur si mie mi se intampla. Te sfatuiesc sa te duci la un preot sa stati de vorba si sa sfinteasca casa. Si poate sa fie o farsa eu am patit-o timp de o saptamana prietenii mei mau bagat in sperieti: au luat un reportofon sau statie ceva si noaptea o porneau si se auzea ecou si tot imi zicea lucruri ''...'' multe. Si asa m-au facut sa sfintesc casa, degeaba, sa merg la preoti, biserici etc. si am inceput sa dorm cu parinti in pat dar ciudat e ca ei adormeau si nu auzeau dar eu da. In final am gasit o chestie nu stiu ce era cand am facut curat in camera esra pe sub pat lipit si nu il vedeai de aia ma tot speriam eu si au venit prieteni mei cu cativa din profesori si mi-au facut surpriza asta caci atunci era chiar ziua mea de nastere si ne-am luat la bataie cu frisca si normal eu am castigat. Deci c-am asta cred ca se intampla si cu tine daca nu du-te la un preot. Fundita...batting eyelashes

| Cătălina_6063 a răspuns:

Te cred si mie mi s-a intamplat chestii dar nu chiar de genu nu stiu ce sa zic

| stryder a răspuns:

Eu chiar cred in fenomene paranormale am cautat si pe google topuri ale fenomenelor paranormale, in fine asta nu conteaza, si mie mi se mai intampla uneori sa am impresia ca cineva este in prezenta mea, chiar si acum cand scriu intrebarea am sentimentul asta oricum, trebuie sa te gandest in felul urmator,, " nu imi poate face nimic chiar daca apare spiritul in fata mea, nu ma poate rani deci nu imi poate face nimic sunetele si celelalte lucruri se produc in mintea noastra auzim ce vrem de fapt sa auzim, multe dintre sunetele pe care le-am auzit pe parcursul viei pana in clipa de fata, noaptea unele dintre ele se produc in mintea noastra, auzi ce astepti sa auzi, mai pe scurt, find singur in camera si trecand deja prin aceasta experienta te astepti sa ti se intample ceva iar mintea ta reproduce ce ai vrea sa auzi

| Danutza_9659 a răspuns:

Pai mie mi s-a intamplat dupa ce a murit o prietena farte buna sa nu pot dormi noapte din cauza sata dar nu cred ca este ceva rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu prea cauti mult, sa nu inregistrezi voci sau sa filmezi te poate soca mai tare.

| INȚ a răspuns:

La mine de ce nu moare cineva poate ma bantuie si pe mine daca nu moare nimeni vin la tine si iti iau fantoma laughing

| BellaRagazza007 a răspuns:

Pleaca de acasa, prima sa mOoOoOoORI!

| Be12345 a răspuns:

Eu una te cred. mie mi s`a intamplat sa vad noaptea pe cineva (o silueta de om.gri.asa se vedea de la faza lunga)care vroia sa tranveseze strada...si cand am vazut am vrut sa tip la prietenul meu sa puna frana. nu era nimeni.
e ciudat...nimeni nu crede dar totusi mai sunt si fenomeme ciudate!

| Anna_3775 a răspuns:

Cum a zis si Cretaker, nu prea pare reala povestea... Dar daca este, sigur te vor ajuta parintii, prietenii apropiati, sau chiar si noi necunoscutii de pe TPU.happy

| alynutza_4997 a răspuns:

Frate in primmul rand te cred si mama cand era mica vedea fantome fara glume era cu cativa prieteni si a ajuns sa se obisnuiasca nu stiu cum credeti ma nu mint oricum daca spui ca aprinde sg tv inseamna ca fantoma aia poate si tie sa-ti faca ceva nu ea insasi dar cine stie poate misca obiecte
uite nu-s eu o experta dar uite ce iti recomand d-te cu cineva la mormantul ei si roaga-te pentru ea cereti scuze apoi roaga preotul sa-ti sfinteasca camera si auzi ia si u niste apa sfintita de la biserica si uda si u toate tablourile si oglinzile din camera ta
daca nu merge mutate in alt camera
sper ca ti-am fost de folos si crede-ma ce am spus despre mama mai sus e adevarat ea statea la moldova si acolo e ceva normal se intampla multe lucruri ciudate acolo si la mine sau intamplat cateva cand stateam acolo acum stau in calarasi poti spune ca satele astea mai mici au un aer paranormal si cand am stat in tonea si m-am dus la mormantul lui mamaia cand m-am intors zacea pe jos o femeie cu un copil care plangea cred ca era moarta hmm ce a mai plns verisoarmea app id meu e aly_cool_pisi

| SeptemberSweetDisaster a răspuns:

Povestea ta suna ca un scenariu de fenomene stranii.In fine, vorbeste cu parintii tai si ei vor stii cum sa procedeze:ori cauta pe cineva specializat in fenomene din astea, ori te duc la pshiatru pe tine.

| Prison11 a răspuns:

Eu daca eram in locu tau faceam infarct 100% laughing dar oricum, sfinteste casa si roaga-te lui Iisus!