| hulkwirine a întrebat:

Salut spuneti-mi va rog ce sa aleg pentru viitorul meu o cariera sportiva sau una obisnuita! invat la ctetc mate info cl 9 din Iasi dar urasc matematica si toate astea, imi place sportul, dar nu sunt sigur ca daca merg spre sport imi asigur un viitor bun! plus la asta nu stiu ce sport sa aleg, eu practic de 3 ani street workoutul dar trebuie sa aleg ceva mai bun! ce parere aveti despre box, merita sa devin boxer, si cit cistiga boxerii?

5 răspunsuri:
| Generalul a răspuns:

Pai prima data zic sa termini liceul asta, iar apoi facultatea sa alegi tot ceva in domeniu, iar tot atunci sa te antrenezi si la o sala/club specializat. Daca ai talent si antrenorii iti zic ca ai sanse reale, poti continua pe partea asta si sa ingheti anul la facultate daca nu le poti face pe amandoua. Daca nu ai sanse sa ajungi la profesionisti vei ramane cu facultatea si un loc de munca bine platit (IT) dar si cu o conditie fizica buna tongue

| Lungoci_Maryan_1998 a răspuns:

Depinde i boxori catiga da trebuie sa ajungi in gale cum a fost cea de la tokyo de revelion

| Edyiy a răspuns:

Ar merita să fii fotbalist, dacă ai și talent, dar cariera de fotbalist nu va dura foarte mult. să zicem până la 32 ani. după ai trebuie să faci școala de antrenorii și tot așa... dacă vei avea noroc ( să sperăm ) poți ajunge ca Sir Alex Ferguson la 75 de ani antrenează bine cunoscuta echipa Manchester United care este poreclită „Diavolii Roși"
Știu că e greu la mate și altele, crezi că mie îmi place? Dar cariera de sportiv nu poți face mult să zicem maxim 50 de anii și după aia va fi mult mai greu

| MLak a răspuns:

Uita-te la altii care au absolvit liceul respectiv, ce fac acum. Daca asa vrei sa fii si tu, du-te la liceul sportiv.

Eu nu cred ca o sa conteze mult liceul pe care il alegi.

Sansele sa faci bani din box profesionist sunt extrem de mici.

| crise a răspuns:

Nimeni nu poate sa iti spuna ce drum sa alegi, doar tu trebuie sa stii raspunsul.
Orice drum vei alege, orice meserie trebuie facuta cu profesionalism si vei castiga foarte bine.