| hulkwirine a întrebat:

ajutati-ma va rog! deci imi place mult sportul! acum invat la ctetc cl 9 dar vreau sa fac o cariera sportiva! de mai mic joc fotbal si imi place acest sport si pot sa fac cariera dar de 3 ani ma ocup si de culturism, ceea ce a inceput sa-mi placa si mai mult! nu stiu ce sa aleg pentru viitor sa merg la sala si sa ma fac un bodybuilder ca arnold, sau sa-mi fac o cariera de fotbalist?

5 răspunsuri:
| Trynda a răspuns:

Ca Arnold nu ajungi. Trebuie sa ai in gena asa ceva. El are o gena aparte. La 16 ani si dupa 2 ani de culturism arata ca un om de 20 si ceva de ani. Culturismul e un sport frumos dar presupune efort si cumpatare. Mult antrenament si odihna. Trebuie sa ai timp de asta. Fotbalul e un sport de echipa, solicitant si distractiv. Depinde de tine.

| emag a răspuns:

De ce nu le faci pe amandoua?

| Peachy a răspuns:

Pune in balanta fotbalul sau culturismul? Care dintre cele doua cantareste mai mult? Care te multumeste mai mult? Parerea mea este ca fotbalul este un sport frumos dar trebuie sa si muncesti, am un coleg fotbalist care are zilnic antrenamente, este mai mult plecat, nu fumeaza nu bea, mananca sanatos, merge la sala etc. deci nu este nici usor important este sa ai vointahappy

| emaregina2000 a răspuns:

Eu zic sa nu te faci fotbalist ca asta poti face in timpul liber si daca te accidentezi pe teren rau nu mai poti juca nu o sa ai timp pentru familie o sa fi mereu pe drumuri si nu cred ca iti doresti asta. Si oricum tu trebuie sa alegi ce iti place tie mai mult adica culturism si crede-ma daca ai vointa ca vei ajunge un mare culturist chiar vei ajunge! Bafta! Sa nu imi iei raspunsul ca pe o porcarie de la anonimi deoarece nu imi mai merge contul si trebuie sa fac alta adresa de mail.

| adrrrian7 a răspuns:

Eu as zice sa alegi culturism deoarece fotbal poti juca si in timpul liber dar meseria care o faci conteaza mai mult si mie imi place fotbalul mai mult decat tie dar nu mias alege asta ca cariere ...deoarece daca la fotbal tiai rupt piciorul nu vei mai putea fotbal deloc dar in schimb la culturism da