| andrey663 a întrebat:

Salut.
Stie cineva ce perspective de viitor am dupa ce termin la facultatea de mecanica departamentul ingineria transporturilor si a traficului?
Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Perspectiva e vasta. Aria de munca se incadreaza, in functie de noroc, intre inginer-arhitect in industria de automobile si terminand cu mecanic CFR-ist care da cu ciocanul in sina si bea 100ml de Saniuta la prima ora a diminetii.

| andrey663 explică (pentru Lostlyric):

Din ce stiu nu ai nevoie de facultate pentru a lucra la CFR.Trebuie sa faci ceva curs platit la ei.

| Lostlyric a răspuns (pentru andrey663):

Din cate stiu si eu, nimeni nu-ti garanteaza un loc bun daca termini Facultatea. Totul depinzand de cat de descurcaret esti. Cunosc cativa care au terminat pe filiera tehonlogica, la Politehnica. Si nici macar "Nea" nu au ajuns. Vorbind strict de numele facultatii si filierei in sine.

| andrey663 explică (pentru Lostlyric):

Pai si tu la ce departament m-ai sfatui sa aplic dintre autovehicule rutiere si ingineria transpoturilor?

| Lostlyric a răspuns (pentru andrey663):

Daca doar filiera asta te intereseaza din toata Politehnica, nu te pot sfatui in niciun fel, pentru ca nu am avut experienta, am cunoscut doar povesti. Mai bine alegi ce te atrage cel mai mult.