Întrebare recomandată | Cosssmin123 a întrebat:

..care stie sa imi zica si mie unde ii mai mare concurenta pe loc la scoala de politie, la Campina sau la Cluj?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

La ambele este concurenta mare. Cand am vrut eu sa dau acum 4 ani eram 10 pe un loc. Si la Cluj este la fel. Dar sa stii ca trebuie sa te pregatesti foarte mult. Sa fi as in toate domeniile inclusiv la sport, sa obtii note mari la examenele sustinute. Concurenta nu ar fi asa de mare dar oficial sunt 10-12 pe un loc, in realitate sunt mai multi pentru ca isi baga mai intai ei, cei care lucreaza in politie, pe ai lor si abia dupa aia vorbim de concurenta. Din moment ce sunt 120 de locuri si 30 sunt promise, iti dai seama ca pe locurile ramase sunteti mai multi decat cei declarati oficial. Deci trebuie sa fi printre cei mai buni. Nu trebuie sa te bazezi pe nimeni, nu te ajuta nimeni la examene, este fiecare pentru el. Eu am bagat o gramada de bani in dosare, facusem pentru ofiteri si subofiteri si degeaba. M-am resemnat si m-am orientat spre altceva. Nu vreau sa te descurajez, daca ai vointa si esti capabil, poti. Dar asa cum ti-am spus, concurenta este foarte mare si cel putin la Campina iti spun sigur ca se merge foarte mult pe aranjat. Mie cineva mi-a cerut 5000 euro, cineva foarte sus pus in politie. Acum nu mai ocupa functia aia pentru ca l-au acuzat de nepotism. M-am ofticat pentru ca eram oarecum prieteni de familie si dupa ce a bagat o gramada de lume in politie, cu bani si fara bani, s-a poticnit tocmai la mine. Este doar o situatie, poate acum nu o mai fi la fel. Merita sa incerci, dar trebuie multa, multa munca. Bafta.

| Cosssmin123 explică (pentru olivert1310):

Mersi foarte folositor raspunsul

1 răspuns: