| suntunanonimpentrucaDA a întrebat:

Voi stiti in ce consta meseria de hairstylist? Chiar vreau sa practic aceasta meserie, asa ca m-am documentat putin. Cica trebuie sa dau la estetica si igiena corpului omenesc coafor-stilist, ideea este urmatoarea. Vreau sa fac doar liceul, si dupa sa ma angajez, are ceva daca nu am bacul? tousi cred ca as putea da bacul dar nu sunt sigur, ar avea ceva? Va rog sa raspundeti e urgent.
P.S: in ce consta practica? fratele meu face scoala de mecanic auto si face in fiecre saptamana practica la un salon auto, la hairstyle-ist ce se face? sau nu se face practica deloc?

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Este un simplu frizer. Mai nou se cheama "hairstyle-ist" ca sa se credea importanti si cei care o practica.

| suntunanonimpentrucaDA explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

E o diferenta intre a taia par si a face o arta din asta, totusi daca nu vreti sa-mi rspundeti, de ce mai rapundeti? Va dati toti destepti, ca cica ''sa se creda mai impotanti'', este evident ca sunt mult mai importanti decat persoanele care doar pentru ca nu inteleg, blameaza un subiec degeaba!

| MedionTcO a răspuns:

Pai mai nou nu prea te poti angaja fara bac, deci cam esti nevoita. Nu stiu daca este practica. Exista si posibilitatea asta. De obicei se face pe manechine cu peruci.

| suntunanonimpentrucaDA explică (pentru MedionTcO):

Sunt baiat...

| MedionTcO a răspuns (pentru suntunanonimpentrucaDA):

Ma scuzi, nu am fost atent la nume.