| anonim_4396 a întrebat:

Salut ypu vreau sa tiu ce contract si cum pot sa il fac cu armata ca ei sa imi plateasca cheltuielile de intretinere la Academia Tehnica Militara(cazare,masa echipare,etc) si care ar fi toti pasii pe care trebuie sa ii fac ca sa devin student la ATM si in final admiterea la buget se face pe baza examenelor sau a contractului cu MApN?
PS(aceasta este o intebare serioasa si vreau sa fie tratata ca atare, adica nu vreau raspunsuri banale si nu vreau sa imi trimite-ti linkuri de preferat de la cineva care studiaza acolo sau care are prieteni care fac Academia Tehnica Militara daca nu stiti nu raspunde-ti va rog, raspunsuri cat mai detaliate)
Multumesc anticipat si FUNDA!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Găseşti TOATE detaliile necesare pe pagina oficială :
http://www.mta.ro/wp-content/uploads/2015/04/facilitati.pdf

http://www.mta.ro/licenta/

Toate cele bune!

| GheorgheGheorghiuDej a răspuns:

Pentru a da la ATM trebuie sa urmezi urmatorii pasi:mergi la casa armatei din orasul tau pentru a-ti face un dosar, faci o vizita medicala la un spital militar si dupa aceea vei sustine niste probe psihologice si fizice la un centru de recrutare al armatei(vei fi anuntat cand si unde). dupa sustinerea acestor probe si dupa bac vei da admiterea la atm(prin iulie cred).mai multe detalii obtii la casa armatei. dupa ce vei intra la ATM, acestia iti vor da un contract pe care il vei semna si astfel iti vor fi paltite cheltuielile pentru intretinere