| Marck94 a întrebat:

Un frizer incepator fara experienta, cum trebuie sa invete tot ca sa fie bun in domeniu? Daca clientul il va critica ca frizerul nu a inteles cum trebuie sa il tunda, va pierde asta?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In cadrul invatarii meseriei de frizer, cel putin jumatate din durata cursului este practica.
Aceasta perioada este deja suficienta pentru dobandirea unei experiente suficiente pentru lucrarile de complexitate redusa.
Evident, daca clientul cere ceva si "meseriasul" accepta sa-l faca, atunci si raspunde pentru ce face sau strica.
Daca frizerul incepator nu intelege sau nu stie sa faca ce doreste clientul, atunci trebuie sa-si anunte clientul si sa-l cedeze unui coleg experimentat, care stie sigur sa faca ce cere clientul.

Clientul are totdeauna dreptate!
Tu trebuie sa te supui sau sa te abtii.

Răspuns utilizator avertizat
| unomoarecare7 a răspuns:

Exista cursuri pentru tuns.

Răspuns utilizator avertizat