| karina_6403 a întrebat:

Vreau sa imi deschid un magazin cu inchiriere de rochii de mireasa. Credeti ca e o idee buna? Cum ar trebui procedat sa fiu sigura ca primesc rochia inapoi?

Răspuns Câştigător
| Zoombe3 a răspuns:

Da Aditza21, e ca si cum ai cumpara rochia, doar ca, la returnare primesti niste bani inpoi. Multora o sa le convina. Inchiriez-fac nunta-restitui rochia-primesc bani!
Romanului spune-i ca primeste bani pentru ceva anume si face ce vrei tu laughing

8 răspunsuri:
| gabimaris a răspuns:

Oricare varianta vei alege trebuie sa stii ca vor fi si pierderi respectiv produse deteriorate mai mult sau mai putin sau chiar nereturnarea produsului! Risc!

| Zoombe3 a răspuns:

Faza cu datele din buletin e cam inutila in unele cazuri, fiindca multi nu locuiesc, unde au domiciliul. Ai putea cere suma totala a rochiei iar la returnare, ii vei inapoia diferenta de bani. Daca rochia a disparut sau este foarte deteriorata, nu v-a mai primi banii. Mi se pare ce-a mai corecta si utila cale de succes.

| Zoombe3 a răspuns:

Sorry ca am omis : cel care detine rochia nu are rost sa o vanda direct fiindca prin inchiriere poate sa scoata de 10 ori valoarea produsului, daca este bine intretinuta.

| oooooooo a răspuns:

Nu sunt de acor cu zoombe3. daca ceri pretul total pe rochie, care mai e faza cu inchiriatul? vinzi rochia direct.
n-as putea sa iti spun ce sa faci, pentru ca nu ma pricep, dar cel mai bine ar fi sa consulti pe cineva care se ocupa de lucrurile de acest gen.

| maiamichel a răspuns:

Buna! ideea e foarte buna! se incheie un contract cu clauze!

| karina_6403 explică:

Buna din nou! Va multumesc pentru raspunsuri! M-am gandit si eu la ambele variante propuse de voi, si intr-adevar pe cati am mai intrebat, varianta lui zoombe au ales-o. Daca mai aveti alte idei sau propuneri, astept raspunsuri din partea voastra!

| karina_6403 explică:

Orice afacere presupune un risc. De asta doresc si opiniile voastre ca sa imi pot face o idee cam cat de viabila ar fi o asemena afacere. Multumesc inca o data!

| dralexia a răspuns:

Stiu pe cineva care închiriază rochii de seara. Folosesc un contract cu clauze pentru situația asta. In plus se lăsa copie după buletin. Firma de închiriere rochii este aici: www.rentdesignerdresses.ro