| ToxicSmile a întrebat:

Am furnici prin toata casa. Ce sa fac sa scap de ele?straight face

Funda.

19 răspunsuri:
| Iulian03 a răspuns:

Nu stiu.

| ToxicSmile explică (pentru Iulian03):

Multumesc.Asta era raspunsul pe care il asteptam.ce m-as fi facut fara tine.Inca odata multumesc ca mi-ai luminat ziua. happy straight face

| Iulian03 a răspuns (pentru ToxicSmile):

Pai si nu imi dai funda?laughing

| ToxicSmile explică (pentru Iulian03):

Daca as putea ti-as da un vot. Sti care? - Nefolositor -
Sau daca ar exista - STUPID - ^_^

| d3men7zel a răspuns:

Cauza apariţiei furnicilor în casa ta constă în cantitatea de alimente pe care le-o pui la dispoziţie. Furnicile vin de obicei după mâncare, aşa că resturile de la masă pot constitui un deliciu pentru acestea. Păstrează mâncarea acoperită, folosind capace, folii protectoare şi depoziteaz-o în frigider pentru siguranţă. De asemenea, ocupă-te de gunoiul menajer şi de vasele curate, imediat ce acestea au apărut. Dacă locuinţa ta este curată şi proaspătă, furnicile vor renunţa să apară nepoftite la tine acasă. Poţi spăla locurile prin care intră furnicile cu apă şi săpun, oloseşte o soluţie diluată din oţet şi apă cu care să ştergi locul prin care furnicile intră des. Oţetul alterează urma de miros pe care furnicile o lasă. Dacă nu vrei să miroase prin toată casa a oţet, foloseşte mirodenii puternic mirositoare: usturoi, chimen, cuişoare, sare, boabe de cafea, piper, ardei iute sau frunze de dafin în locurile prin care furnicile ar putea intra în casă. De asemenea, pudra de talc, creta sau varul au acelaşi efect de respingere a insectelor. Pentru un efect garantat, amestecă o linguriţă de alcool pur, două de detergent de vase şi 150 ml de apă. Cu ajutorul unui pulverizator, stropeşte toate suprafeţele cu care furnicile intră în contact. Soluţia nu este dăunătoare, iar alcoolul le va face pe furnici să stea departe pe viitor. FUNDA, VOT?big grin

| CityOfSatan a răspuns:

Da cu spray de insecte, sau apeleaza la specialisti!

| AndaDaniela a răspuns:

Gaseste.le locul in care stau si da.le acolo cu spray de insecte/apa cu sare sau ceva gen...

| Savin_Ana-Maria_1988 a răspuns:

Chituieste straight face

| euAnonim100 a răspuns:

Ai incercat sa dai cu o solutie pentru furnici si alte insecte? Daca nu, macar incearca!

| CISCO a răspuns:

Sigur si garantat scapi de furnicile di casa, de gandaci de sobolani daca al chemi pe Bear Grylls mananca nebunu ala toate furnicile garantez,

| ToxicSmile explică:

Sau* cu lipsa mintii tale :].
Nu'mai comenta aiurea.

| agoodfriend a răspuns (pentru ToxicSmile):

Doar atit poti sa-mi spui? Ma asteptam sa dai un raspuns la inaltime.

| ToxicSmile explică (pentru agoodfriend):

I'auzi. Hai nu'mai spune :]

| ToxicSmile explică:

Destui, stai tu linistit. :]

| B0rnC0nfuseed a răspuns:

Insecticid...

| brunetta24 a răspuns:

6 Februarie 2013 09:31
Apache2605 a răspuns:
Apa fiarta fiarta si putin otet. Gasesti unde su dihaniile cuibul si torni peste ele. Fara mila!
RASPUNDE
5 răspunsuriOrdonare:Cronologica|Dupa relevanta

3 Februarie 2013 23:21
prisacarul56 a răspuns:
Fierbe niste apa si purcede la o baita cu apa fiarta a locului cu pricina. Localizeaza cuibul si toarna mai mult in acel loc.
RASPUNDE
Evalueaza / Raporteaza

5 Februarie 2013 15:48
AgathaRo a răspuns:
Foloseste un insecticid numit Super Killer e foarte eficient.
RASPUNDE
AgathaRo asculta >>> Evalueaza / Raporteaza

8 Februarie 2013 20:06
Radu921 a răspuns:
Furnicile vin la ceva (zahar, mancarea pisicii...) Identifica acel ceva care atrage furnicile si inchide-l ermetic intr-un borca sau cutie metalica cu capac etans si furnicile vor inceta sa mai vina.
Zatul de cafea uscat alunga furnicile deoarece miroase a ars si nu dauneaza la nimic, natural 100%.
RASPUNDE
Radu921 asculta >>> Evalueaza / Raporteaza

12 Februarie 2013 16:42
Exorcista a răspuns:
Presara menta uscata maruntita pe "traseul" lor.
RASPUNDE
Evalueaza / Raporteaza

4 Martie 2013 11:27
lorlor a răspuns:
Http://www.food.com/recipe/get-rid-of-ants-ants-ants-203233
RASPUNDE
Evalueaza / Raporteaza VEZI CARE DINTRE ELE FUNCTIONEAZA.

| CoRnEtEL a răspuns:

Apa + otet+pulverizator=combatant anti-antz

| geomi a răspuns:

Taie o lamaie in jumatate, las-o sa mucegaiasca si pune bucatile pe unde vezi ca se plimba ele mai mult