| smaranta a întrebat:

Ati cumparat careva dintre voi aparatul de curatat cu aburi, cel din reclamele tv, biocleaner? Sau mopul acela cu aburi? Oare sunt bune, merita?

7 răspunsuri:
| tee a răspuns:

Nu mai retin unde am auzit si pe cine, ca de abia a asteptat sa primeasca mopul cu aburi H2O, iar cand l-a primit a fost profund dezamagita.
Cat despre aparatul cu aburi, o ruda de-a mea are si a fost multumita pentru ce l-a folosit ea, chiar a ajutat-o, dar nu prea il foloseste, de lene.
Un aparat tip H2O am vazut ca este la www.totulredus.ro cu doar 75 RON. Click aici pentru produsul respectiv: http://www.choicebrand.ro/......_2101.html

| Leea1234 a răspuns:

Mai, eu mi-am cumparat ceva asemanator cu un aspirator, in spania se numeste vaporeta...si este cu aburi!
ii pun 1litru de apa, il las sa se incalzeasca...si sa stii ca,,, curata!
eu o folosesc la faianta, si gresie si iti spun sincer ca face minuni!
nu mai spun ca dezinfecteaza!
eu pun in apa putina solutie de curatat(ex mister proper, ca nu e nevoie sa mai clatesti)
cat despre mopul cu aburi, nu stiu sa-ti spun cat de eficint este, nu l-am folosit niciodata!

| blue29 a răspuns:

Eu am cumparat in vara Biocleaner si sa stii ca isi face treaba doar daca nu este foarte greu de curatat respectiva pata. La butoanele de la aragaz a facut o treaba excelenta, petele de calcar de pe instalatiile sanitare le rezolva insa are si cateva minusuri de exemplu jetul de abur este puternic doar pentru putin timp si trebuie lasat sa se mai acumuleze abur(in acest timp tu poti sterge cu laveta ce a curatat deja) la curatarea cuptorului nu prea am fost multumit. Acum in aceasta perioada nu-l fiolosesc deorece umiditatea in casa este mai ridica si nu vreau sa creasca de la aparatul cu aburi. De curatat curata doar daca nu sunt pete foarte dificil de curatat stil cuptor. Daca vrei si alte informatii da-mi pm. Sper ca ti-ai facut o idee despre acest produs.

| Ofiintă a răspuns:

Tee are perfecta dreptate

| bybyana a răspuns:

Eu a luat unul si m-am pacalit. L-am luat de pe situl www.top-shop.com si sunt ff dezamagita de el

| PaulAnastasiei a răspuns:

Depinde de petele pe care vrei sa le scoti. Am luat de aici http://mopcuaburi.ro/ modelul VAX FRESH COMBI si scoate petele destul de bine daca nu sunt chiar asa grave.

| DoruCodrut a răspuns:

Eu am cumparat un Philips FC7020/01 de pe http://aparatdecuratatcuaburi.ro/ si imi este destul de util. curata foarte bine.