| rebeca28 a întrebat:

Azi-dimineata am descoperit ca am un sobolan in apartament, cum scap de el, sta ascuns intr-o camera nu stiu cum sa-l dau afara n-am nici pisica si ai mei nu vor sa sune la deratizare. Ajutooooooooor vreau niste sfaturi!

15 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Exista in magazine de specialitate un clei (lipici) numit DEBELLO, are mod de utilizare pe ambalaj, bafta!

| mgtow a răspuns:

Daca știi unde se ascunde exact pune o capcana de șobolani sa ii taie gatul când musca momeala sau ii bagi un insecticid și va muri.

| etudor a răspuns:

LIPICIUL E CEL MAI BUN! Pe o bucata de linoleu sau placaj,scandurica, dai din tub lipici in zic-zag, dar nu mult si la un cap si la altul al traseului pune o bucata de carnacior proaspat ca sa il atraga. Daca nu e mare, ia o strachina (vas de ceramica ca farfuria dar mai adanca)si sub marginea ei fixezi o nuca in care bagi o scobitoare ce trebuie sa aiba la un capnuca si la celalalt o bucata de carne sau mezel. MEZELUL sa fie in centrul strachinutei.Cand va intra sa manance din mezel, nuca va aluneca si-l va prinde in intrior si va ramane sechestrat acolo. Tii de srachina si usor bagi o tabla sau carton sub strachina si-l scoti afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, ademeneste-l intr-o cusca cu fructe, apoi cand il vezi ca intra il iei si-l dai afara.Sau suna la CE TREBUIE!

| DomnisoaraLove a răspuns:

Cumpara capcana d soareci. Eventual mai mare pentru sobolani.Saaaaaaaaaa nu cumva sa-l aatingi!

| nicko a răspuns:

Pune grausor sau orice alta otrava.intreaba la farmacia veterinara si pui prin colturile camerei...o sa il gasesti lat laughing

| aneta a răspuns:

Cumpara otrava pentru sobolani, doar ca e periculos putin ca poate muri pe undeva unde nu il gasesti si va incepe sa miroase urat, mai ales cu caldurile astea:-

| Overdose a răspuns:

Îl ademeneşti cu papa, şi pui otravă în castron. happy

| dende95 a răspuns:

Ei o matura si ii dai 2 pe spate si fuge mai ceva ca dracu!

| Evelyne13 a răspuns:

Cumpara de la veterinar pastile pentru sobolani dar ai griji sa nu le atingi cu mana goala cand le pui in camera deoarece daca pui mana simte si nu o va mai manca

| Darkthrone a răspuns:

Nu prea am experienta cu asta...Imprumuta o pisica sau omoara-l cu ceva!

| Danyel09NK12Pro a răspuns:

Deschizi usa si cu o matura il scoti afara si apoi inchizi usa.

| vlad_9211 a răspuns:

Hei incearca sa iti iei o pisica daca nu vor parinti ia-o si tu pe ascuns...

| Andrei1980Andrei a răspuns:

Cea mai mare greseala este sa cumperi otrava din comert si sa o pui in casa. este posibil sa manace din otrava si sa nu moara( cea din comert este foarte slaba).
Incearca serviciile lor : https://dddnord.ro/

| rebeca28 explică:

Parca intra in pamant sobolanu' dadui casa cu fundu in sus si nimicstraight face