| Mădă0611 a întrebat:

Am o Lonicera Japonica/Mana maicii domnului/caprifoi, si am citit ca in primavara trebuie taiata, dar daca vreau sa fac ordine undeva si trebuie sa tai din ea, are ceva? Adica, mi-e sa nu inghete ca am auzit la cineva ca daca tai vita de vie toamna, ingheta iarna, altfel nu. Am vrut s-o impletesc pe gardul dintre noi si vecinul, am impletit-o, dar m-am gandit la altceva si vreau s-o tai pana nu ma razgandesc, in vara am impletit-o.

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca o poti taia, dar nu cu in totalitate, daca va ingheta, raman lastarii la care nu ai umblat si care raman viabili cu siguranta.

| Mădă0611 explică (pentru Mihaela1964):

Vreau sa tai doar ce am impletit pe gard, tufa e cam la jumatate de metru, deci nu tai tot. Vad ca a venit iarna intre timp, asa ca o sa mai astept. Multumesc pentru raspuns!

| Mihaela1964 a răspuns (pentru Mădă0611):

Cu placere.happy