| alexandrubt13 a întrebat:

Buna am un aparat sudura edon 250 amp si vreau sa schimb cablurile la masa si la sudura care ar fi grosimea necesara si clestii trebuie sa fie chiar pentru 250 a sau se poate pentru putere mai mare ca mi se cam incalzeste cablurile dar mai mult la masa si tot mi se sudeaza si se rupe si s-a cam scurtat as dori sa pun cabluri mai lungi la ambele de 2m -2, 5 dar as dori sa stiu cam ce grosime imi trebuie la asemenea lungime si ce clesti sa nu se mai incalzeasca multumesc!

Răspuns Câştigător
| UserRo10 a răspuns:

Nu 7mm firul interior. Daca ai aparat cat de cat profi poti lua cablurile mai mari decat cele originale

| anonim_4396 a răspuns (pentru UserRo10):

Aparatul este unul mic edon made in ukraina sau rusia invertor mai se zice masa avea 150- si 170 cel de sudat

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

7mm grosime

| alexandrubt13 explică (pentru UserRo10):

Deci asta de 7 mm grosime numai firele inauntru sau cu tot cu imbracaminte si cred ca trebuie respectat aceeasi lungime cum erau cele originale ca de ex cablul de masa tot sa mai scurtat din cauza ca se incalzeste si se arde pe cleste