| oanyyy a întrebat:

De ceva vreme m-am mutat la casa.Am si pisica si caine. Pisica a fatat. Puii s-au facut mari, iar tata i-a dus la oras.(am uitat sa mentionez ca stau la sat!)
Problema este ca au venit doi pisici, unu de vreo 5 luni, iar altul de 2 ani.Ala mic, de 5 luni plange incontinuu pentru ca ai este frig, desi noi il invelim cu o paturica, dar el se dezveleshte.
Dar acum o sa va povestesc mai detaliat:Alaltaieri a venit strabunica mea de 90 de ani de la oras la noi in vizita. Ea are cam 7 pisici.este o mare iubitoare de matze.
Cum noi avem 3 dormitoare, eu am dormit cu stra-bunica-mea. Ei i-a venit ideea de a ulca pisicul de 5 luni cu noi. Tata de obicei comenteaza si tipa cand vine vorba de animale in casa pentru. ca ne-am mutat la casa noua si nu accepta mizerie in casa.
Cand a plecat strabunica mea, eu l-am intrebat daca pot sa dorm cu matzul, iae mi-a zis cu un ton foarte urat:NU.
Mie mi-e mila de el si as vrea sa-l bag in casa sa nu moara de frig afara, dar tata observa imediat. ce ar trebui sa fac?
Dau fundaaaaaaa! Please, ajutor!

Răspuns Câştigător
| CrisTinasss a răspuns:

Buna! happy incearca sa l convingi prin argumente sensibile.de ex spune i ca nu are suflet.cum sa lase un pisoias in voia sortii sa moara, ca l va avea pe constiinta...chestii de genul sa l impresioneze. daca nu incearca sa o iei pe geam o ademenesti cu ceva mancare si cand vine o iei in camera...iti urez succes!big grin

4 răspunsuri:
| mabytza a răspuns:

La casa nu ai pod? sau o camara? sau ceva unde il poti ascunde?big grin

| mihaelabr a răspuns:

Ii faci o cusculita spatioasa in curte, unde bagi presuri cat mai pufoase, si unde nu o sa-l bata vantu, nu o sa-l ploua etc.
sfatul meu : pastreaza un singur pisic, dar sa fie motan. asa nu o sa te trezesti peste noapte ca a fatat pisica, si daca aveti un sg pisoi poate taicatu o sa se indure sa-l bage in casawinking
dar daca tot sta afara, fai cusca!winking

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a răspuns:

Punel undeva in camera ta unde sa nu il vada tatal tau. Dar daca face zgomot incearca sa vorbesti frumoos cu tatal tau sa ii explici situatia si sa ii promiti ca vei curata tu orice fel de mizerie ^^ good luck

| myxolaryy a răspuns:

Pai dicuta deschis desprea cest ubiec cu tatal tau si cu facmilia promite-i tatalui tau ca vei face curat dar trebuie sa te tie cuvant(ce vrei sa scapi de reponsabilitati sau sa salvezi o viata?)si poate va acepta iar cu strebunica la fel vb deschis si intreab-o de ce nu doreste sa dormi cu matzul? si poate vei avea un raspuns mai calm spune-i streabunici ca vei avea grija de mitz (cati ani ai? 3 de cand te conduce strabunica?)dar nu iuita cel mai important lucru este sa vb cu calm _______________________________________________acum ca ti-am dat un sfat primesc o funda please bafta