| Si_Gina_Cristi_1977 a întrebat:

deoarece lucrez in Anglia as vrea sa stiu si eu daca stie cineva preturile manoperei in domeniul constructiilor de case? va multumesc.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In jur de 350 Eu mp cu materiale cu tot, la cheie. Uite si aici: http://www.manopera-constructii.ro/pret_manopera_case_la_cheie_iasi/
E un exemplu. Nu peste tot este la fel. Poate varia cu 10-15 Eu.

| Si_Gina_Cristi_1977 explică (pentru Salontanul):

Metri patrati construiti sau suprafata casei?

| Salontanul a răspuns (pentru Si_Gina_Cristi_1977):

Daca citeai ce ti-am dat (in link) vedeai: "Preturile se calculeaza la suprafata desfasurata a cladirii (suprafata subsolului+suprafata parterului+suprafata mansardei/etajului)."

| Si_Gina_Cristi_1977 explică (pentru Salontanul):

Dar eu intrebam de preturile din Anglia nu din Romania, asta voiam sa aflu.

| Salontanul a răspuns (pentru Si_Gina_Cristi_1977):

Aha! Scuze! Nu stiam ca asta e un site unde sunt englezi! Asta este!

| Amenajarispatiicomercialebirouri a răspuns:

Buna ziua,

Puteti intra pe sait-ul noastru pentru mai multe informatii, portofoliu etc :
http://iddconstruct.com/preturi/

Va multumim.

Preturi informative pentru anumite lucrari