| EricaDiana1996 a întrebat:

stie cineva cum sa indepartez arsura de la lapte din filtrul cafetierei? Am facut o mare prostie... In loc de apa am turnat lapte si acum nu mai functioneaza asa de bine. nush ce a fost in capul meu. Astept raspunsuri cat mai curand va rog, multumesc mult! :*

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Exista detartrant pentru filtre sau poti sa incerci cu otet/suc de lamaie. Pui 1 parte apa si 3 parti otet, lasi sa actioneze cam o ora si apoi dai drumu la filtru. Repeti operatiunea daca este cazul si apoi pui apa curata si limpezesti de 2-3 ori.