| Vale22 a întrebat:

Am și eu o întrebare...la profilul meu am o poza cu o floare care vreau sa ii aflu numele, știe cineva cum se numește?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Zambila! iacintul, sau Hyacinthus orientalis, este o plantă, perenă, care este originară din Orientul Mijlociu, însă s-a răspândit în toată lumea.

Nu mă uita!

| Vale22 explică (pentru sierra1):

Sa fie Tuberoza? Frunzele nu se aseamănă și nu creste in apa

| Vale22 explică (pentru sierra1):

Zambila nu cred ca e așa credeam și eu dar făcând o comparație nu se aseamana

| sierra1 a răspuns (pentru Vale22):

Posibil

| Vale22 explică (pentru sierra1):

Îți multumesc

| sierra1 a răspuns (pentru Vale22):

Să fii iubit!

| Vale22 explică (pentru sierra1):

Asemenea

| MihaiNicu23 a răspuns:

Tuberoză.

| MihaelaDart a răspuns:

Chiar dacă are asemănări cu zambila, deși nu este după terminația florii din vârf, așa că rezultatul este tuberoză.

| Vale22 explică (pentru MihaelaDart):

Nu știu m-am uitat la niște poze sa compar și Patca nu se prea aseamănă mai ales la frunze

| Vale22 explică:

Va mulțumesc Pt ajutor